O nás

LT Prosatín je stanový tábor, který vždy vyroste na čtrnáct dní uprostřed lesů v Bobrové. Čtyřicítku podsadových stanů každý rok obsadí kolem šedesáti dětí, o které se stará kolektiv certifikovaných táborových pracovníků. Každý rok na děti čeká propracovaný program a samotné téma tábora, které láme dětem před táborem hlavu, je utajováno až do poslední chvíle.

Tradice

Naše tábory mají dlouholetou tradici. A to již od roku 1985.

Pionýr

Náš tábor zaštiťuje skupina Pionýr, která se podílí i na našem školení.

Program

Každý rok na děti čeká propracovaný program a jedinečná tematika.

Tábornické dovednosti

O děti se stará kolektiv certifikovaných táborových pracovníků.


Historie tábora

První táborová základna byla vybudována v létě roku 1985, kdy se parta nadšenců sešla nad zvuky kytar a zpěvu, a založila tradici, kterou se nám daří držet dodnes. Získala jméno Prosatín, ačkoliv stála devět let u obce Katov, jeden rok nedaleko Mitrova, dva roky poblíž Újezdu u Rosic, dalších 17 let u Tasova a 6 let u obce Radňoves. . Z tehdejších nováčků se stali staří táborníci, ze starých táborníků instruktoři, vedoucí a personál, kteří se podílí na chodu tábora. Od roku 1990 se nese tábor každoročně v nějakém programovém duchu. Snažíme se během 14-ti dnů přiblížit dětem např. námořnické objevy, výpravy do historie nebo témata v duchu fantasy.

historie

Tábor jak ho známe dnes

historie

Naší základnou se stala od roku 2020 louka nedaleko obce Bobrová. Stavění si vyžádá týden plný práce (postavení hangárů, jídelny, umývárek, vykopání latrín, apod.). Již párkrát nás navštívila paní Hygiena, ale vždy byla s chodem tábora a dodržováním hygienických předpisů velmi spokojena. Děti spí v podsadových stanech, stravování je zajištěno 5x denně díky našim kuchtíkům a zásobovačům… Celý tábor dohlíží na děti zdravotnice s kvalifikací zdravotní sestry. Během tábora hrajeme různé hry, seznamujeme se s typickými tábornickými dovednostmi, zpíváme…