Mohelno 2021 – Podzim

Muži v černém

Po roce a půl jsme se konečně všichni sešli v Bíteši před školou a těšili se na víkendovku. Udělali jsme si antiagentní samotesty a šinuli si to na autobus – směr Mohelno.

 

Pokocháni krásnými lesy jsme došli na mlýn. Ani jsme si nestihli vybalit a už došlo ke kolizi. Při administrativě došlo k chybě a Mohelenský mlýn byl objednán nejen pro děti, ale i pro agenty z MIB.

Před prvním setkáním jsme pozorně a především nenápadně naslouchali konverzaci dvou z agentů. Diskutovali taktiku další mise, při které dříve došlo k neúspěchům: „Agentko P, vzhledem k předešlým událostem je jasné, že nemůžeme sami uspět. Musíme povolat agenta K!“ Po chvilce si nás agenti všimli. Slyšeli jsme příliš mnoho z příliš tajné mise. Naše paměť musela být vymazána. Agentka P, zjevně nová v agentuře, si zapomněla brýle proti neuralyzeru. Zatímco pospíchala pro brýle, podařilo se nám agenta J zpracovat. Agent J přesvědčil agentku P o spolupráci. Mohli bychom urychlit hledání agenta K a polapit neznámého mimozemšťana, který ničí agenturu!

 

Další den nás agenti vzali na jejich tvrdý výcvik a představili nám různé mimozemšťany, se kterými se setkali. Hned jsme se vydali na hledání ztraceného agenta K, kterému byla vymazána paměť a všechny údaje o něm. Byl obdarován důchodem a klidným dožitím. Obešli jsme spousty agentů, o kterých byly informace vymazané a naštěstí byl agent K mezi nimi. V agentské základně jsme mu vrátili paměť a odhalila se zapomenutá minulost agentky P. Agentka je ve skutečnosti polymorf, který přišel ilegálně na naši planetu. Agent z MIB zajal jedno z jejích dětí, protože nemohlo doložit povolení o pobytu. Matku to rozzlobilo a rozhodla se zničit agenturu zevnitř. Při boji s agentem K přišel o paměť. Vedení agentury nechalo agenta K už odpočívat. Kdo mohl vědět, jak blízko měl k případu. A kdo ví, za jak dlouho by agentka P zaútočila na agenta J. Než jsme si stihli uvědomit vážnost situace, agentka P se už vypařila.

 

Zjistili jsme si informace o polymorfovi a pomocí stop, které za sebou nechaly polymorfí děti jsme na večer nalákali matku do naší pasti. I přes obranu jejích dětí se nám zadařilo matku oslabit a polapit, aby už žádné škody nenapáchala. 

 

Agenti nám poděkovali za naše odvážné činy a donutili nás slíbit, že informace nikde nebudeme roznášet. Vůči pošetilosti agentů nám nebyla vymazána paměť, ale slib se nám, zdá se, nezdařilo dodržet.

 

 

Za kolektiv LT Prosatín
Libor Máčka