Křižanov 2008

Každý prosatínský výlet se zahajuje u školní jídelny ve Velké Bíteši. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.
Počasí nám přálo i nepřálo. Nepršelo, avšak bez čepic a teplých bund by naše banda do Vlkova na vlak nevyšla. Žádné přesné plány, ani téma. Náš výlet byl od toho, abychom strávili pěkné chvíle s kamarády, odpoutali se od počítačů, maminek a třeba i mytí nádobí. Po cestě plné legrace, kdy každý měl červené tvářičky a unavené nožičky, jsme za loukou a kopcem uviděli naši ubytovnu v Křižanově.

      Po prozkoumání areálu, který nás příjemně překvapil, jsme snědli výbornou večeři a šli jsme hrát hru Aktivity. Nebyla však klasická, jak ji každý zná, ale upravená na bludiště a velký papír, na který si jednotlivá družstva sama vyrobila figurky dle vlastní fantazie. Byla to dlouhá hra, ale myslím, že plná smíchu, hezkých chvil a úsměvů na rtech nás všech. Ještě večer jsme nasadili čepice a vyrazili ven s pomocí odrazek a baterek, které nás provedli po areálu. Všichni unaveni jsme se napapali, zachumlali do peřin a těšili se na další den.

      Ráno na nás vykouklo sluníčko, a tak jsme se šli protáhnout ven, kde nám vytrávilo a vrhli se do kuchyně, kde na nás čekal hodná a příjemná paní kuchařka. Dopoledne následovaly hry v klubovně a seznamování těch, co se ještě neznali. Přes oběd nám i sněžilo. I když byla venku velká zima, šlo se na stopovanou s různými úkoly, abychom oživili táborové umění například sestavit oheň, nebo jen tak postavit malinkého sněhuláka, což při našich podmínkách bylo dost obtížné, ale myslím, že se to všem podařilo. Po cestě každý promrzl, takže společně se všemi byl odchod na ubytovnu a teplý čaj. Ještě jsem si zazpívali a unaveni usnuli.

      Ach, to ráno. „Už je zase neděle,“ ozývalo se ze všech pokojů, protože všichni věděli, že přišel čas návratu domů. Nikomu se nechtělo. Ještě jsem si zahráli nějaké hry na pobavení a rozveselení, sbalili se a vydali na zpáteční cestu na vlak. Ještě společné foto v Křižanově na nádraží a už jsme jeli směr Velká Bíteš. Maminky už čekaly s úsměvem na tváři a my jsme se rozloučili.
      Myslím, že za všechny můžu říct, že to byl pěkně strávený víkend a těšíme se, že se opět potkáme na další akci s LT Prosatín.

 

Za kolektiv LT Prosatín
Švagriková Jana