Kuklík 2023 – Jaro

Addamsova rodina

Ani tentokrát nám nebyla dopřána poklidná víkendovka. Ani tentokrát jsme se nevyhnuli zachraňování princezny, hon mocichtivého vědce či udržování záhadné rodiny pohromadě.

Hned na vlakovém nádraží ve Vlkově se nám představila rodina Addamsů. Se zjevnou nelibostí nám vyprávěli o jejich životosprávě, zážitcích ale hlavně zmínili i rodinu Zesnulů. Zesnulovi a Addamsovi si už roky střídají žertíky. Žertíky takové míry, jež si my obyčejní nedovedeme představit. A zrovna teď byl na řadě žertík od Zesnulů.

V průběhu upřesňování pravidel pro pobyt na mlýně nás Zesnulovi skutečně navštívili. Ve chvíli nepozornosti unesli člena rodiny Addamsů – Věc. Zjistili totiž tajemství Addamsů, o kterém varovala čarovná bába už desítky let dopředu.

Vyděšení Addamsovi se nám pokoušeli zdůraznit vážnost situace. Všemu tomu napětí podlehl nejmladší člen rodiny Pugsley. Bez Věci se totiž rodina neudrží pohromadě. Musíme ji co nejrychleji získat zpět!

Z rána nás strýc Fester vzal na ranní “rozcvičku”. Postupně ale přidával do tempa a vybízel všechny k pohybu. Po pár minutách byl Fester celý proměněný a motivovaný ke zdravému životu, plného radosti a pohybu. Zbytek rodiny věděl, že Fester je dalším odpadlým jedincem…

Abychom mohli komunikovat s Věcí, Morticia a Gomez nám museli ukázat šifru. Do jejich knihovny nás nechtěli pustit nově motivovaní Fester s Pugsleym – pohyb je důležitější než záchrana Věci. Přes ně jsme si ale protancovali cestu a mohli se naučit jejich šifru.

Stopy Věci nás dovedli do VIP klubu, který Zesnulovi navštívili. Věc nám v klubu zanechala důležitou zprávu – plán Zesnulů. Plánovali totiž při zachraňování Věci rozdělit Addamsovi na dvě strany a sledovat, jak se staví proti sobě. Morticia už dál neunesla tíhu situace a přede všemi se zhroutila. Plán Zesnulů bohužel do posledního detailu vycházel.

Proti trikům Zesnulů nám zbyla poslední naděje – čarovná bába. Gomez s Wednesday bábu kontaktovali a dovedli k nám na mlýn. Než nám ale vysvětlila, jaké kroky musíme podstoupit, Gomez a Morticia se rozhodli odpojit a hledat štěstí jinde. Bába nás dočasně vybavila schopností vidět nejpozitivnější body všech lidí a též tyto body utlumit.

S poslední zbylou Wednesday jsme šli naproti všem odpadlým a jejich růžovým pohledem na svět. S naší pomocí jsme ale souboj vyhráli a Věc získali zpět.

Společně jsme rozhodli, jestli všechny dáme do původních stavů, či je necháme objevovat krásy světa jejich novými pohledy na život.

V neděli ráno přišli opět temným, gotickým Addamsův pogratulovat Zesnulovi osobně. A vězte – další žertík od Addamsů bude daleko, daleko hrozivější!

Za kolektiv LT Prosatín

Libor Máčka