Pro rodiče

Pro rodiče

Rádi bychom tuto část využili ke sdělení základních informací k táboru, které rodiče podle našeho názoru potřebují vědět jak před samotným odjezdem na tábor, tak v době konání tábora či po jeho konci.

UPOZORNĚNÍ! Zvažte prosím, zda dáte svému dítěti na tábor mobilní telefon. Nechceme je dětem zakazovat, ale zjistili jsme, že nám jejich přítomnost ruší a zasahuje do táborového programu, který pečlivě připravujeme několik měsíců. Proto jejich nadměrné používání budeme vyhodnocovat jako porušení táborových pravidel. Jedeme si užít přírodu a zábavu, ne sjíždět sociální sítě. A pokud dítě chcete v době tábora kontaktovat, napište mu raději dopis, ať staré zvyky nezaniknou! Děkujeme za pochopení.

 

Pravidla

 • Prosíme nejezděte na návštěvu během týdne, narušíte tak celistvost programu, chod tábora a není zaručeno, že děti budou zrovna v táboře. Budete-li chtít s dítětem mluvit, oprašte staré zvyky a napište mu dopis. 
 • I v roce 2023 je návštěvní den zrušen. Zkuste proto dítě zabalit na celých 14 dní, přibalte prací prášek nebo nezbytné věci zašlete poštou. V nejhorším případě věci můžete dovézt po telefonické domluvě a osobním předáním s hl. vedoucím.
 • Respektujte prosím, že i náš kolektiv si na tábor jede odpočinou s dětmi od okolního světa, proto hlavního vedoucího kontaktujte pouze v neodkladných situacích (až když Vám dítě nebude odepisovat na dopis), a to od 17:00 do 19:00 na čísle +420 731 282 987.
 • Za hrubý přestupek či soustavné porušování běhu tábora může být účastník z tábora vyloučen bez nároku na vrácení účastnického příspěvku. 
 • Úmyslné zničení stanové celty (repelenty, deodoranty, ostrými předměty apod.) bude rodičům naúčtováno.
 • Pionýr, z. s. – PS Velká Bíteš jako provozovatel tábora si vyhrazuje právo zrušit konání tábora v případě, že nebude možné zabezpečit jeho zdárný průběh, bezpečnost a zdraví dětí z důvodů, které nemůže ovlivnit (živelné pohromy, výskyt závažného onemocnění, apod.). 

 

Doporučujeme

 • Na letní tábor Prosatín mohou jet děti, které do konce roku 2023 dovrší devět let, tj. ročníky 2014 a nižší. Mladší účastnici po konzultaci s hl. vedoucím (tel.: 731 282 987)
 • Dětem doporučujeme na cestu do tábora vhodnou turistickou obuv a oblečení, batůžek se svačinou a pitím a pláštěnku.

 

Nedoporučujeme 

 • Na tábor brát mobilní telefon a další elektroniku z důvodu možného poškození, za tyto předměty nezodpovídáme. Proč si zkazit jedinečnou příležitost naučit se naslouchat přírodě, vlastní písničce a kamarádům?
 • U sebe mít nejrůznější cennosti např. zlaté náušnice, řetízky apod. – ani za tyto předměty nezodpovídáme.

Pro Vaše pohodlí jsme začali používat pouze elektronickou formu přihlášky. Už žádné papíry – stačí jen pár kliknutí. Ten najdete v horním menu vpravo „přihlásit dítě“Vyplňte, prosím, veškeré údaje na přihlášce pravdivě a pečlivě

Vzhledem k tomu, že kapacita našeho tábora je pouze 60 dětí, nečekejte prosím až na poslední chvíli. Čím dříve vyplníte přihlášku, tím má vaše dítě větší šanci dostat se na tábor. Při naplnění kapacity, Vás hlavní vedoucí bude informovat a Vaše dítě bude zařazeno do evidence jako náhradník.

 
Přihlášku vyplňujte do 10. 7. 2023

Po odeslání přihlášky Vám na zadanou emailovou adresu přijde e-mail s vyplněnou přihláškou a také instrukce k platbě (naleznete i o dvě záložky níže). Ostatní dokumenty – potvrzení rodičů, posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na letním táboře, zpracování osobních údajů a fotografie v sekci ke stažení

Pokud by se stalo, že e-mail nedorazí (např. překlep v adrese) nebo jste některé údaje zadali chybně (přihlášku neposílejte znovu!), tak kontaktujte hlavního vedoucího (tel.: 731 282 987)

 

Všechny tyto dokumenty je nutné vytisknout a odevzdat v den odjezdu s podpisem zákonného zástupce!

 

Jako hlavní zavazadlo doporučujeme kufr, na rozdíl od různých tašek a krosen je jednoduché v něm udržet pořádek po celou dobu tábora. Dítě vybavte s ohledem na převažující pobyt v přírodě, sportovní a pohybové hry s tím, že je třeba počítat s případným poškozením tohoto vybavení. Nedoporučujeme drahé a nové oblečení a novou obuv. Zdatnější si mohou na táboře i něco přeprat. Stejně tak nedoporučujeme brát na tábor nejrůznější cennosti např. zlaté náušnice, řetízky, telefony atd. Za poškození, či ztrátu těchto věcí nemůžeme ručit.

 

Na co nezapomenout!

 • kufr, kvalitní spací pytel (ne přikrývku), deka, polštář, karimatka

Oblečení

 • bavlněný šátek, čepice (proti slunci)
 • trička s krátkým rukávem, trička s dlouhým rukávem
 • mikina, teplejší bunda na večery
 • dlouhé kalhoty, kraťasy
 • teplé a tenké ponožky, plavky, spodní prádlo
 • pevná obuv, tenisky, botasky, sandály nebo jiná otevřená obuv, holínky
 • 2 ručníky

Ostatní

 • PLÁŠTĚNKA
 • ešus (ne talíř a jiné plastové misky z decathlonu!), lžíce, hrnek, turistická láhev na pití
 • batoh na výlety (15-20 L), reflexní páska
 • baterka s náhradními bateriemi
 • kapesníky, věci osobní hygieny
 • zápisník, psací potřeby, obálka, dopisní papír, známky

Jiné

 • toaletní papír, svíčky vysoké (ne hřbitovní), kapesní nůž
 • opalovací krém, repelent, šňůra na prádlo, kolíčky, prací gel
 • kopie průkazky zdravotní pojišťovny
 • léky, které dítě pravidelně užívá
 • hudební nástroj (pokud dítě na nějaký hraje), kapesné (dle uvážení rodičů)

Všechny věci, pokud možno, podepsat či jinak označit.

Na cestu do tábora bude dětem stačit batoh s pitím a svačinou, pokrývka hlavy a pláštěnka.

Při nástupu na tábor musíte odevzdat: 

 • Vytisklou a podepsanou přihlášku
 • „Potvrzení rodičů“ – toto potvrzení musí být datováno ke dni odjezdu 
 • „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na letním táboře“ – nechat od lékaře potvrdit a přidat kopii kartičky zdravotní pojišťovny 
 • potvrzení o zpracování osobních údajů a zveřejnění fotografií 
 • Léky, které dítě pravidelně užívá

 

Bez těchto dokumentů nemůže být dítě přijato na tábor, proto je nezapomeňte vzít s sebou ke škole.

Celková cena tábora je 4 200, – Kč. Tuto částku však nemusíte platit celou a můžete využít slevu pro sourozence (za pobyt dvou sourozenců na táboře zaplatíte 7 600,-Kč). 

 

Jak zaplatit?

Platby zasílejte na účet (MONETA Money Bank, č.ú.: 172934539/0600). 

Jako variabilní symbol uvádějte datum narození dítěte, a to ve tvaru např. 13112009 (ddmmrrrr).

Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení dítěte, pouze tak můžeme platbu jednoznačně přiřadit. 

Platbu proveďte co nejdříve, nejpozději však do 11. 7. 2023!

 

Může přispět i Váš zaměstnavatel

Na pobyt dítěte na táboře Vám může přispět Vaše odborová organizace, resp. váš zaměstnavatel. Ten od vás bude vyžadovat potvrzení o závazném přihlášení vašeho dítěte na tábor „Potvrzení pro zaměstnavatele“. Pokud by Váš zaměstnavatel vyžadoval zaslání faktury, kontaktujte hlavního vedoucího. U vašeho zaměstnavatele si zjistíte, jaký příspěvek Vám bude poskytnut a zbytek do uvedené částky (4 200,- Kč) zaplaťte převodem na náš účet.

 

A jak počítáme slevu pro sourozence?

jeden týden – 2 100 Kč

1 dítě – 4 200 Kč

2 děti – 7 600 Kč (sleva 400 kč/dítě)

3 děti – 11 100 Kč (sleva 500 Kč/dítě)

 

Nástup na tábor je 16. 7. 2023 ve 14:00 hodin u druhého stupně základní školy ve Velké Bíteši. 

(zavazadla budou odvezena až do tábora, děti čeká i krátký výlet). Při odjezdu budeme dávat přednost naložení zavazadel, a ne balíkům minerálek.

Pokud bydlíte v okolí obce Bobrová, je možné děti předat vedoucím před obchodem COOP v Bobrové ve 15:45. Předání v Bobrové uveďte do poznámek v přihlášce.

Návrat z tábora bude 30. 7. 2023 ve 12:30 k druhému stupni základní školy ve Velké Bíteši
Pokud bydlíte v okolí obce Bobrová, je možné předat vaše dítě zpět před obchodem COOP v Bobrové v 11:30. (uveďte do poznámek v přihlášce)

Víkendové akce pořádáme pravidelně 2x do roka – na jaře a na podzim. Nejčastěji jezdíme do Mohelna na Mohelenský mlýn, kde je bohužel omezena kapacita na max 28 dětí, které bydlí ve zděné budově. 

V pátek se po odpoledním klidu autobusem dostaneme do Náměště nad Oslavou a navazujícím spojem dále do Mohelna. Odtud je mlýn vzdálen 20 minut chůze. Strávíme zde víkend plný vycházek do přírody, dobrodružství a her. Téma a program je samozřejmě utajováno až do poslední chvíle, jako na táboře. V neděli se v odpoledních hodinách vrátíme zpět. Děti budou po celou dobu pod dohledem proškolených vedoucích a zdravotníka. Pravidelnou stravu (5x denně) zajistí táboroví šikovní kuchaři.

 

Nejbližší plánovaná víkendovka

Termín: podzim 2023

Cena: – Kč (doprava, strava, ubytování)

Sraz: 

Návrat: 

 

S sebou: oblečení na víkend (do přírody i do budovy – přizpůsobte oblečení aktuálnímu počasí!!), pláštěnku, pevné (voděodolné) boty, PŘEZŮVKY, reflexní odrazku, baterku, věci osobní hygieny, ručník, čepici, rukavice, tužku, blok. LÉKY – pokud dítě trvale užívá! 

Děti si veškeré svoje věci ponesou po celou cestu sami, proto prosíme, abyste zvážili vhodné zavazadlo.

 

POZOR!! Covid-19 se s námi sice už naučil žít, ale pokud se u Vašeho dítěte objeví jakékoliv příznaky respiračního onemocnění či jiné nemoci, prosím zvažte, zda nebude lepší ho nechat doma. Děkujeme!

 

Přihlášku odevzdávejte do – 2023

Odevzdání přihlášky elektronicky – NA MÍSTĚ JI BUDE PODEPISOVAT ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE, jinak dítěti nebude umožněno odjet s námi.

!!PLATBA BUDE PROBÍHAT OSOBNĚ V DEN ODJEZDU!!

Zásady ochrany osobních údajů (podle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů). V souladu s výše uvedeným nařízením, ustanovujeme pravidla a informační povinnost za účelem ochrany fyzických osob v oblasti zpracování a volného pohybu osobních údajů. 

 

Dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů také udělujete souhlas se zveřejněním fotografií a videí dítěte, které byly pořízeny v průběhu letního tábora nebo víkendové akce. Dále také udělujete souhlas k případnému poskytnutí fotografií třetím stranám (zejména časopisu Exit), k propagaci naší činnosti.

Tento souhlas udělujete jako zákonný zástupce dobrovolně a můžete ho kdykoliv zrušit formou e-mailového oznámení na adresu prosatin@gmail.cz.

 

Správce osobních údajů: Natálie Mičánková (Hlavní vedoucí tábora)

 

1. Koho se OÚ týkají?
Směrnice na ochranu osobních údajů získaných v rámci přípravy a realizace letního dětského tábora se týká osob mladších 16, tj. subjektů spadajících do zvláštní kategorie osobních údajů. Z tohoto důvodu je nezbytnou podmínkou přihlášení a účasti na letním dětském táboře souhlas zákonného zástupce dítěte. Tento souhlas je součástí procesu přihlašování na dětský tábor.

Dále se směrnice týká zákonných zástupců dětských účastníků tábora, a skupiny osob z realizačního týmu letního dětského tábora, tj. hospodář, zdravotník, vedoucí, hlavní vedoucí.

 

2. Kde se OÚ získávají?
Osobní údaje získáváme prostřednictvím internetového on-line formuláře přihlášky na letní dětský tábor, z vytištěného potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte, kartičky zdravotní pojišťovny a potvrzení rodičů, a u personálu tábora z dohod o provedení práce.

 

3. Jaké OÚ se získávají?
jméno a příjmení, adresa bydliště a PSČ, datum narození, zdravotní pojišťovna, poznámka o zdravotním stavu, jméno zákonného zástupce, telefon a e-mail na zákonného zástupce

 

4. Jaký je účel zpracování OÚ?
Účelem zpracování jsou kontaktní údaje na zákonného zástupce, informace o zdravotních rizicích za účelem zajištění bezpečnosti účastníka tábora, a informace o zdravotní pojišťovně z důvodu potřeby ošetření účastníka tábora u lékaře.

 

5. Jaká je úroveň citlivosti a rizikovosti OÚ?
S ohledem na bezpečnost dětských účastníků tábora je součástí přihlášky i informace o zdravotním stavu dítěte, například o alergiích, astmatu, epilepsii, užívaných lécích a jejich dávkování. Výše uvedené údaje spadají do zvláštní kategorie osobních údajů a vyžadují ze strany osob s přístupem k osobním údajům zvláště obezřetný přístup.

 

6. Kde se OÚ uchovávají?
Osobní údaje účastníků letního dětského tábora jsou uložené na serveru, který je umístěn na hostingu v destinaci EU. Dohody o provedení práce pro personál letního dětského tábora, účetní dokumentace, potvrzení o zdravotní způsobilosti a prohlášení o bezinfekčnosti jsou uloženy v místě bydliště hlavního vedoucího tábora.

 

7. Jaká je forma uchování OÚ?
Osobní údaje uchováváme v písemné i datové podobě.

 

8. Které osoby mají k OÚ přístup?
Přístup k osobním údajům účastníků letního dětského tábora mají zdravotník, vedoucí oddílu a hlavní vedoucí.

 

9. Komu se OÚ předávají?
Osobní údaje konkrétních účastníků tábora mohou být předány, na vyžádání zákonného zástupce, ve formě potvrzení o účasti či ve formě faktury zaměstnavateli zákonného zástupce, nebo zdravotní pojišťovně, jako subjektům poskytujícím příspěvek na úhradu ceny nebo části ceny letního dětského tábora. Údaje mohou být na vyžádání předány též institucím, které na to mají zákonný nárok (např. krajská hygienická stanice, ošetřující lékař).

O přípravu jídla se od tvorby jídelníčku po uvaření stará náš sehraný tým nejlepších nejzkušenějších kuchtíků. Děti běžně mají 5 jídel denně (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře) a pro největší hladovce se pak většinou připravují i druhé večeře, takže hlady se u nás určitě netrpí. Snažíme se připravovat dětem vyváženou a zdravou stravu, která chutná a je před táborem konzultována a potvrzena dětskou lékařkou MUDr. Janou Ráboňovou. Krom jídla mají děti po celý den k dispozici várnice s pitím (čaj/šťáva).

 

Speciální strava? Není problém, naši kuchaři zvládnou i všelijaká omezení – ať už se jedná o alergeny, bezlepokovou dietu či vegetariánství. Nezapomeňte omezení napsat do přihlášky! ať jsme připraveni.

Náš tábor je především pro děti od 3. do 9. třídy, tj. dítě, které do konce roku 2022 dovrší devět let (ročníky 2013 a níže). Pokud je dítě mladší, ale rádo by s námi chtělo jen, kontaktujte hlavního vedoucího a určitě se nějak domluvíme. Jsou i tací, kteří s námi jezdí už od první třídy a všechno zvládli na výbornou. A i kdyby jste si přes to pořád nebyli jistí, u nás je možnost dítě poslat prvně na jeden týden a když se mu u nás bude líbit, může zůstat a celkovou cenu tábora doplatíte.

 

Co když se ale dostaví stesk?

Se steskem se musí počítat a většinou tuto událost snáší hůře rodič než dítě, které má narozdíl od něj kolem sebe soustu nových kamarádů a nabitý zábavný program – na stesk nemá čas.

Pokud vám váš malý uličník z tábora zavolá (a to i opakovaně), že se mu stýská, rozhodně mu hned neříkejte, že si pro něj přijedete. Nejprve si promluvte s jeho oddílovým vedoucím. Co je velmi těžké posoudit z vaší strany jsou telefonáty dětí, které vám ve chvíli stesku řeknou cokoliv co (ne)chcete slyšet – žádné hry ho nebaví, nemá tu kamarády atd.. Valná většina dětí, které u nás na táboře pláčou steskem, pláčou o poledním klidu, nebo před usnutím. Přes den, kdy mají program je vidíte smát se a běhat s kamarády. Pokud by se dítěti stýskalo opravdu hodně, nemějte strach, bude Vám volat hlavní vedoucí a probere s vámi, zda dítě tábor zvládne. Co funguje velmi dobře, ale ne každý rodič to dokáže, je malému uplakánkovi rezolutně odmítnout možnost, že byste ho snad z tábora odvezli.  

ADRESA TÁBORA:

Letní tábor Prosatín, Osová Bítýška 3, 594 53 Osová Bítýška

Popis tábora

Tábor Prosatín se nachází v okolí obce Bobrová. Děti budou spát na postelích s pěnovými matracemi ve stanech s dřevěnými podsadami. Jako jídelna slouží vojenský hangár, který rovněž plní funkci „společenské místnosti“. I přesto, že je základna v lese mimo dosah civilizace, je k dispozici každý den sprcha s teplou vodou. Během celého tábora bude na zdraví dětí dohlížet kvalifikovaná zdravotnice. Stravovat se děti budou pětkrát denně, z toho jsou dvě jídla teplá. Celý den bude dále v kuchyni k dispozici svačina a čaj.

DSC_6738b9
DSC_6648 (1)

O táborový program realizovaný formou celotáborové hry a zábavu se bude starat početný kolektiv zkušených vedoucích a instruktorů. V průběhu tábora si zahrajeme mnoho tradičních i netradičních her, ve kterých si budou děti rozvíjet nejen fyzickou kondici, ale prohloubí si znalosti o přírodě (a také to, jak se v ní mají chovat) a upevní si dnes tolik opomíjené hodnoty jako je kamarádství, čestnost a pravdomluvnost. Podnikneme turistické výlety do okolí, sportovní soutěže, večery s kytarou a písničkami a noční hry. Slibujeme dobrou náladu a odpočinek od všech vymožeností civilizace. Činnost bude samozřejmě přizpůsobena věku a schopnostem dětí. 

Po celou dobu tábora budou děti povinny dodržovat táborový řád, s nímž budou seznámeny první den tábora (režim dne, slušná mluva, zákaz vzdalování se z tábora bez vědomí vedoucího, atd…). Z pochopitelných důvodů nejsou účastníkům na táboře povoleny psychotropní a návykové látky (alkohol, cigarety apod.) a ani jejich konzumace, s upozorněním, že každý takový prohřešek bude posouzen jako zvlášť hrubý a povede k okamžitému vyloučení dítěte z tábora. Za hrubý přestupek či soustavné porušování běhu tábora může být účastník z tábora vyloučen bez nároku na vrácení účastnického příspěvku.

Denní režim

7:30 – Budíček, rozcvička
7:45 – Ranní hygiena
8:00 – Snídaně
8:30 – ZPO, dopolední program
10:00 – Svačina
13:00 – Oběd
13:30 – Polední klid
15:00 – Odpolední program
17:00 – Svačina
17:30 – Večerní program
19:00 – Slavnostní nástup
19:30 – Večeře
20:00 – Zpívání
21:45 – Příprava na večerku
22:00 – Večerka

Co o nás říkají ostatní?