Vyhledávání

Sponzoři

Podporují nás

Uvodni strana - pokračování


Tábor 2016

Fotky z Tábora naleznete ZDE

Přihlášku naleznete ZDE

img

Jarní víkendovka s Prosatínem

Přihlášku naleznete ZDE

img

Podzimní víkendovka s Prosatínem

Příhlášku naleznete ZDE

img

Tábor 2015

Léto je tu a my s ním :)

Seznam přijetých dětí naleznete ZDE

Přihlášku naleznete ZDE

img

Jarní víkendovka

Fotky z víkendovky naleznete ZDE, nebo v sekci víkendovek :)

Jarní víkendovka s Prosatínem

Prosatín si na vás připravil další víkendovku ;)

 

Přihlášku naleznete ZDE

img

 

 

 

Podzimní víkendovka s Prosatínem

Podzim je tu a víkendovka s ním, už se na vás těšíme.

 

Přihlášku naleznete ZDE

img

 

Změna lokality konání LT Prosatín

Dobrý den,

 

chtěli bychom Vám oznámit, že jsme z určitých důvodů museli změnit lokalitu konání našeho tábora. Naši teď už bývalou louku jsme měli samozřejmě nadřeknutou, jako už těch 17let předtím, co jsme tam jezdili. Ale bohužel před nedávnem nám bylo oznámeno, že se tam stěhuje místní tábor, který loni přišel o svoji základnu. Což nás samozřejmě dost překvapilo a přibyla nám další starost. Sehnat novou louku.

 

Dalo nám to spoustu práce, schůzek a objíždění možných míst, až jsme díky pomoci starosty z Velké Bíteše a místostarosty z Osové Bitýšky, nakonec našli louku podle našich představ.

 

Louka se nachází v krásném prostřední u obce Radňoves v blízkosti řeky Libochovky, viz.: 49°23'18.780"N 16°13'34.538"E . Na organizace a průběhu tábora to nic nemění.

 

Nová adresa tábora: Letní tábor Prosatín, Vidonín 58, 594 57

 

Doufáme, že společně s dětmi na novém místě zažijeme stejně zábavy, poznáme nová místa, užijeme si jiný západ slunce a třeba se nám tam zalíbí ještě víc, než tomu bylo doposud.

 

V případě dotazů se obraťte na hlavního vedoucího

 

Ondřej Blaha - 728 266 576

 

v případě nedostupnosti hlavního vedoucího volejte na:

 

Matěj Horký - 723 946 474

 

Přejeme příjemný zbytek dne,

 

za kolektiv LT Prosatín
Ondřej Blaha

Seznam dětí na tábor 2014

Ahoj, čas plyne stejně rychle, jak voda v Libochůvce. Letní tábor Prosatín zveřejňuje seznam dětí, které se přihlásily na tábor. Postupně jej budeme aktualizovat, tak se nelekejte, že se v něm nenajdete.

 

Seznam dětí na tábor 2014

 

 

Proč jet na Prosatín ? img

 

img

 

 

Fotky z tábora 2013

Odkaz na uložené fotky, které se vám zobrazí po kliknutí ZDE.

„První symbol zadán." Pronese do ticha Walter a od úst se mu zvedá malý obláček kouře. „Druhý symbol zadán." Pokračuje, a mírně chvějící ruku přesouvá po oválném ovládacím panelu k třetímu symbolu, který svým tvarem připomíná souhvězdí Orion. ...pokračování.

 

PODZIMNÍ VÍKENDOVKA S PROSATÍNEM

Článek z víkendové akce si můžete přečíst zde.

 

SVATOVÁCLAVSKÝ POCHOD JIŽ PO TŘETÍ

V den státního svátku a to 28.9. se v Bíteši konal již po třetí Svatováclavský pochod. Jak nám velí tradice, zúčastnili jsme se pochodu i my, Prosatíňáci. Výletníkům jsme zpříjemnili cestu stanovišti, na kterých mohli, ale nemuseli, ověřit svoje fyzické síly a střelecké dovednosti.

Nádherné počasí, které ve sváteční den panovalo, vytáhlo výletníky dříve z postelí, a tak se již ráno začali scházet u bítešské základky. Chvíli po 9. hodině se více než stovka účastníků vydala na trasu pochodu.

První stanoviště se nacházelo u hráze rybníka Hadr, kde si děti i dospělí při střelbě ze vzduchovky mohli vyzkoušet svou přesnou mušku.

Poté následovala trasa: rybník Hadr - rybník Koupelna - třetí mlýn - křovská hospůdka - druhý mlýn. A podle rozjařilých dětí a veselé nálady dospělých se lze domnívat, že se výletníci na tomto úseku skvěle bavili.

Po příchodu na předposlední stanoviště s lanovou dráhou spotřebovaly děti zbytky sil a chvílemi to na lanech vypadalo jako v prádelně. Místo prádla však na lanech visely děti! Dospělí se s lanovou dráhou prali také statečně, bohužel se z nich do cíle nedostal ani jeden (pravděpodobně kvůli vyčerpání z celodenního náročného pochodu )

Poté se svatováclavští výletníci zastavili na poslední zastávce u prvního mlýna, kde si mohli vyzkoušet své dovednosti při hře Ringo - třemi gumovými kroužky se soutěžící snažili trefit na tři tyčky. Ti odvážnější se pustili do letních trojlyží, které vyžadovali hlavně spolupráci a rovnováhu.

Závěrečným stanovištěm Svatováclavského pochodu byla zase bítešská základní škola. Zde byl pro účastníky připraven teplý čaj a ohýnek, kde si každý mohl opéct párek.

Děkujeme všem dobrodruhům, kteří svou účastí podpořili tuto skvělou akci a myšlenku Pavla "Holase" Holánka a těšíme se na příští, již čtvrtý ročník. Všem budoucím turistům můžeme slíbit další stanoviště se zajímavými disciplínami.

 

Za všechny Prosatíňáky
Petr Holík, Lukáš Veleba a Žanda Blahová

 

TÁBOR 2012

Fotky z tábora nalezneta na tomto odkazu. Uživejte posledních krásných dnů volna. Kolektiv LT Prosatín

 

Informační schůzka s rodiči proběhne v neděli 8. 7. pod Saunou (vchod od parkoviště u učiliště) od 16.00 hod.

 

Plakát s informacemi je možno zobrazit zde.

Informace a plakát na tábor Prosatín 2012

 

Seznam přijatých dětí na tábor 2012

ROK 2012

Táborníci, zima už je za námi a my jsme pro vás připravili super plán na poslední víkend v březnu. Zavítáme do "naši" blízké Zastávky. Pro více informací o pořádané akcičce se můžete mrknout na plakát viz. vpravo.

Shrnutí minulého roku očima táborníků si můžete zavzpomínat, jak jsme se krásně měli.

Zpráva 2011

ROK 2011 očima „Prosatíňáků"

Začal nový rok a tak si i naše skupina vzala nějaká ta předsevzetí, abychom mohli úspěšně fungovat. Začali jsme se opět scházet a připravovat program pro mladé táborníky. V letošním roce se nám opět malinko změnilo osazenstvo. Někteří „staří pardálové" odešli a nahradila je mladá krev.

 

V letošním roce bychom se rádi intenzivněji věnovali Vašim dětem a tím zaplnili jejich volný čas. Plánujeme proto více akcí a výletů, o kterých vás budeme včas informovat formou plakátů, nástěnky a internetových stránek.

 

Také bychom chtěli poděkovat rodičům za jejich důvěru a podporu. Velice nás to těší a motivuje k další činnosti. V posledních letech se totiž potýkáme s úbytkem dětí, což nás velmi mrzí. Je to zřejmě způsobeno klesající atraktivitou klasického tábora, který podle nás má stále kouzlo a Vaše děti jsou tak ve 14-denním kontaktu s přírodou a získávají tak i nové hodnoty.

 

Děti dnes dospívají rychleji, a proto s námi rok od roku jezdí stále mladší věková kategorie. My se tomu nebráníme a rádi přijmeme i malé, samostatné děti (2 - 3. třída), jejichž nadšení pro hru je pro nás hnacím motorem. Letos jsme opět přemýšleli o délce tábora a nakonec u nás zvítězil klasický 14-denní termín (dle domluvy kratší)

 S pozdravem kolektiv LT Prosatín

 

 


 

Druhý ročník Svatováclavského pochodu

Všichni táborníci pozor. Příjmněte pozvánku na turistický výlet v okolí bíteše, kde se můžeme po čase zase opět potkat v přírodě. Tak brzy naviděnou!

 

Pozvánka na druhý ročník SP

 

 


 

Fotky z tábora 2011

Ahoj, moc se všem táborníkům omlouváme, že jsme fotky přidali na web tak pozdě. Bohužel nás trošku zlobila technika. Tak snad se budou aspoň líbit a připomenou vám těch krásných 14 dní na táboře. Fotky jsou rozdělené na dvě části, protože jich je opravdu hodně!

1. část  a 2. část

 

 


 

Přihláška na tábor 2011

Pozor, pozor! Přihláška na tábor je ke stáhnutí zde.

 

 

 

 


 

Barvení vajíček a pletení pomlázek

Pojďte si upléct svoji pomlázku a vytvořit si originální velikonoční vajíčko. Už příští týden.

24. 4. 2011 od 14.00 u KD ve Velké Bíteši

 

Plakátek

 

 

 

 


 

Víkendový výlet do Zastávky u Rosic

Tato víkendovka se nám opravdu vydařila. Co myslíte? Sami můžete pousoudit z fotek, které jsou umístěny na našem virtuálním albu. Myslím, že by to chtělo brzy další výlet za dobrodružstvím...

 

 

Fotky z víkendovy v Zastáce u Rosic

 

 


 

Víkendový výlet do Chotěboře

Ahoj děti, kamarádi a táborníci,

jako každý rok pořádádáme podzimní víkendovou akci s kolektivem LT Prosatín. Ubytování a strava bude zajištěna v krásné ubytovně u Chotěboře.


Foto z víkendovky v CHOTĚBOŘI

 

 


 

Vydejte se společně s námi na Svatováclavský pochod

Ahoj táborníci, 

v sobotu 25. září pořádáme společně se ZŠ Velká Bíteš naučnou stezku v okolí Velké Bíteše. Budeme moc rádi, když vás i vaše rodiče uvidíme a strávíme společně příjemný den. Večer si můžeme ještě posedět a zahrát na kyrárky :) Více informací na plakátu!!

img

 

 

 


 

 

Tááák, a je po táboře :(

 

 Ahoj táborníci všech generací, se kterými jsme se letos mohli setkat na Prosatíně,

 

chtěli bychom Vám všem moc poděkovat, že se letošní tábor vydařil a mohli jsme si užít dalších 14 parádních dní na tasovské louce. Žádná zranění, maléry ani jiné nakažlivé neduhy jsme si nepřivezli, a tak si můžeme vzpomenout vždy jen na to hezké.

 

 

VŠECHNY FOTKY z letošního tábora k nahlédnutí  zde

 

 

Ještě jednou díky všem a budeme se těšit na další akcičky s Vámi :)

 

Kolektiv LT Prosatín

 

 


 

"Informační email"

Dobrý den,
předem tohoto informačního emailu, bychom Vám chtěli poděkovat, že jste Vaše děti poslali na náš tábor.

 

Pokud máte nějaké dotazy ohledně organizace tábora, můžete se obrátit na naše emailové stránky www.prosatin.cz, zde jsou i fotografie z minulých let, kde si můžete udělat obrázek o chodu a organizaci tábora. Také je připravena dobrovolná informativní schůzka na čtvrtek 24. 6. 2010, 18:00 v Muzeu (dům č. 5, na náměstí ve dvoře je vstup). Kde se přednastavíme a zodpovíme případné otázky. Také můžete sledovat naši nástěnku, která je zřízena na náměstí.

 

Dále prosíme ty, kteří ještě nezaplatili stanovenou částku, aby tak učinili nejpozději do 30. 6. 2010, pokud se vyskytnou jakékoliv problémy, lze se na všem domluvit.
(částka: 2 760 Kč na dítě, pokud na tábor posíláte sourozence - 5 000Kč)

 

kolektiv LT Prosatín

 

Volná místa se pomalu zaplňují!!!

 

Do tábora nám zbývá poslední měsíc a místa se pomalu, ale jistě zaplňují!!! Kdo s námi tedy chce strávit parádních 14 dní u Tasova na louce, tak s rodiči rychle vyplnit přihlášku a šup s ní do papírnictví ke Smutným. Nebo do rukou některé z kontaktních osob!!! Čím víc nás bude, tím líp :))) Už se na všechny moc těšíme!!

Přihlášky si můžete stáhnout tady na webových stránkách!!!

Více v sekci NEPŘEHLÉDNĚTE!!

 

 


 

O prázdninách na opravdu dobrý letní tábor

Mrkněte se na plakát a klidně se ozvěte pro informace některým z kontaktních osob, rádi Vám poví o táboře více. Na náš tábor můžete zažádat i o přispěvek od zaměstnavatele.

 

Přihlášky se odevzdávají kterékoliv z kontaktních osob nebo v papírnictví u Smutných ve Velké Bíteši do 31. 6. 2010.

img

 

 


 

Fotky z výletu, který se obvzláště vydařil

Ahoj, tak se nám to pěkně podařilo. Krásné sluníčko a parádní ubytování na krokočínské hasičce nám zpestřilo dokonalý výlet po okolí bítešska. Přidané fotky můžete najít zde. Tady je pár kousků na ochutnávku :). Tak zase příště! ahoj

 

Budeme zároveň moc rádi, když nám napíšete vaše reakce, dojmy, zážitky do diskuze:)))) Kdo na co vzpomíná, komu se co líbilo, která hra byla nejlepší, jak vám chutnaly špagety, kterou píšničku musí kytáristi do příště natrénovat atd. atd!!!! Těšíme se na příspěvky!!

 

img img img

 

Dvoudenní výlet do okolí Velké Bíteše

Ahoj kamarádi, přichystali jsme pro vás další předtábornické setkání. Přece jen do léta ještě nějaký ten pátek zbývá, tak jsme se rozhodli, že využijeme hezkých jarních dní a vydáme se společně s vámi na malý výlet do bítešského okolí. Kam přesně to bude?? Rozklikněte si plakátek :))

 

PŘIHLÁŠKA

 

img

 

 


 

Barvení vajíček

Kdo s námi byl loni ví, kdo přijde letos, pozná. O co jde?? Velikonoce se blíží a opět budeme barvit vajíčka a plést pomlázky. Veškeré informace najdete na plakátu po rozkliknutí :)

 

img

 

 


 

Ohlednátí za víkendovkou v Křižanově

Na tuto víkendovku jsme se již dlouho těšili. Věděli jsme, že nás čeká víkend plný her a taky bohatého programu, který nám nachystali vedoucí a instruktoři. V den odjezdu nám počasí moc nepřálo sníh se začal rozpouštět a déšť mu při tom napohmáhal. Po srazu na klasickém místě u jídelny ZŠ ve Velké Bíteši směřovaly naše první kroky do školní tělocvičny, kde jsme  se společně s paní učitelkou naučili a zahráli pár nových her. Po hodině strávené v tělocvičně jsme spěchali na autobus na zastávku k bývalé Kablovce a odtud jsme pokračovali směrem k vlkovskému nádraží. Jízda vlakem pak už byla jen zpestření našeho výletu. Po příjezdu do Křižanova jsme se vydali pěšky na naši ubytovnu, která byla asi 2 km od vlakového nádraží. pokračování


Za LT Vašo

Fotky: zde

 

 


 

Víkendovka na RS Křižanov - 26. - 28. 2. 2010

První víkendovka v letošním roce!! Rok 2010 je před námi a vy můžete společně s námi strávit další parádní víkend a vyplnit tak svůj volný čas. Na plánu je víkendový výlet do rekreačního střediska DRAKA v Křižanově, kam pojedeme vlakem. Ubytováni budeme ve zděné vytápěné budově a jídlo bude k dispozici po celý den ve formě plné penze. O zábavný program a večerní zpívání se tradičně postarají vedoucí  a  instruktoři:)

Těšíme se na vás

 

Více informací na plakátu.

 

 

Přihláška zde.

 

 


 

Odpoledne na sněhu! Boby, lyže, sáně, bobovací pytle...

Ahoj táborníci, připravili jsme pro vás docela pohodové odpoledne na bítešském kopci zvaný "Smeťák" a to v Chobůtkách.

 

Více informací se dozvíte na plakátu zde.

 

 img img img

 

Fotky.

 

Nebojte se rozšířit tuhle informaci i svým blízkým a kamarádům a přijde se za námi sklouznout!

 

PS Velká Bíteš

 

 


 

 

Ohlédnutí za táborem 2009

SVĚT ŘECKÝCH BÁJÍ V PROSATÍNĚ

Letní tábor Prosatín se pro letošní rok stal starověkým Řeckem. Táborníky přivítal před stany sbor olympských bohů a bohyň a zcela je podřídil tehdejším mravům, dějům i povinnostem. K té první patřilo pořízení odpovídajícího oděvu. Padlo na něj prostěradlo, které si každý nabatikoval - a už se k Tasovu na zmrzlinu vinul průvod postav v modrobílých řízách se zelenými věnci na hlavě.


Zážitků bylo mnoho: boj o oheň, pomoc Prométheovi, výroba trůnu pro Dia, útok harpyjí na zařízení stanů, Olympijské hry - a ty disciplíny kdybyste zakusili! Také došlo na výrobu trojského koně, na zápas s Mínotaurem i na posezení u táboráku s programem „ z vlastních zdrojů". Nechte si vyprávět. Fotografie, pořízené Matějem Horkým, jsou čtenářům pro informaci, táborníkům pro vzpomínku.


Z. Krupičková

img img img


Tábor 2009

Své nejčerstvější dojmy z tábora nám můžete nechat v nově otevřené knize návštěv.
Jop, a fotky z tábora jsou už taky na světě - Fotky Prosatín 2009. Užívejte! :)

img img img

 

 


 

Už je to za námi...

Barvení vajíček a pletení pomlázek u táborové garáže

V sobotu před Velikonocemi jsme se s táborníky sešli před táborovou garáží, abychom si trochu osvěžili velikonoční tradice. Kluci si přinesli proutky a zkoušeli si uplést pomlázky, kdežto holky se zase plnou parou pustili do barvení vajíček růžných tvarů a na různé způsoby. Počasí nám celý den přálo, tak jsme si předsváteční atmosféru náležitě užili. Další fotky zde

 

img

Vítání jara na Šmelcovně

Takto jsme přivítali jaro na Šmelcovně, kdo s námi nebyl, tak udělal chybu, protože to byl úžasný výlet!

 

img

 

Vydařená bobovačka Na Spravedlnosti

Pár naražených zadků, jedny zlomené sáně, dokonce i lyže a spoustu zábavy, tak vypadalo sobotní odpoledne s táborníkama v chobůtkách na kopci.

 

img

 

Akce - "Kdo nemá běžky půjde pěšky"

Boby, běžky, sáňky či pytle to všechno půjdem testnou už tento víkend pokud nám počasí bude přát. Více info plakat.

Připravujeme celoroční program PS Velká Bíteš!

Připravujeme pro vás program akcí na celý rok 2009, jakmile to bude kompletní, tak ho zveřejníme na stránkách.

 

Nejbližší akcička by mohla být v březnu, kdybychom mohli společně všichni aji s rodičmi, kamarády a příbuznými vyrazit na nějaký pěkný výšlap. Co říkáte?

Bedlivě sledujte www.prosatin.cz

Kalendář akcí pro rok 2009

 

 

 


 

 

 

 

Diskuze

Oblíbené

Rádio Samson | Play.cz - rádia online

Rádio Samson | Play.cz - rádia online